fbpx

Odpovědi na nejčastější otázky:

 

Proč to „tolik“ stojí?

Každý fotograf je podnikatel a vše si zařizuje sám. Zřejmě tak bude chtít mít mzdu vyšší, než například úředník, kterému plat nastavuje stát. Do ceny se dá započítat i zkušenost a praxe.

Další věc je technika, která je velmi drahá, i když ji sháníte po bazarech. Kromě těla fotoaparátu má fotograf mnoho objektivů. Mně osobně se podařilo sehnat tělo kolem 10 tisíc. Fotografové, co už mají svoje podnikání plně rozjeté mají dva a více těl za průměrně 20 tisíc korun. Dále potřebujete blesk, stativ atd. Kromě techniky platím i program na úpravu fotek, úložiště, harddisky, výkonný notebook a další.

Nikdy jsem se nefotil/a. Jsem trochu nervózní..

Profesionální fotograf má za sebou dlouholetou praxi. Nemusíš se bát, že by s někým bez zkušeností nepracoval. Ber to jako procházku se známým. Fotograf/ka ti bude radit a pracovat s tebou. Po pár snímcích se jistě aklimatizuješ.

Můžeš si i najít rady na internetu, nebo projít nějaké pózy třeba na Pinterestu. Na svém Instagramu @focenibrno dávám spousty rad.

 

Jak probíhá svatební focení?

Na klientovi samozřejmě záleží, jestli si mě přeje mít na svatbě celý den, nebo jen například na obřad.

Vše se řeší na předsvatební schůzce která může být klidně i online. Na schůzce řešíme i nejmenší detaily a je čas pro všechny otázky. Žádný dotaz není hloupý!

Pokud se jedná o celodenní focení (dejme tomu, že začíná obřadem), tak jsem na místě již dřív, abych zachytila přijíždějící hosty. Předem se také domluvím s farářem, nebo úředníkem, jak vše bude probíhat. Kromě focení novomanželů, (které většinou bývá po hostině) jsem takový nenápadný paparazzi. Snažím se zachytit atmosféru a hosty. Nejraději mám momentky. Užívejte si svůj den a o mě se vůbec nestarejte! Vězte, že vše bude zachycené. Po jídle se zřejmě domluvíme na novomanželském focení a odjedeme spolu fotit!

Pokud je obřad a hostina na jiných místech, budu jen potřebovat jedno místečko na odvoz. Sama auto nevlastním :D.

U svatebního focení si fotky sami nevybíráte. Prostě dám Vám všechny dobré, tím myslím pokud jsou ostré. Takže počítejte s 40-700 fotkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotíš i mimo Brno?

Ano! Fotím po celé ČR, klidně i v Aši. Jen musíte počítat i s cenou dopravy. Většinou jezdím vlakem. Pokud je vzdálenost od Brna více jak 40 Km, je cena o 25% vyšší.

 

Co si mám vzít na sebe?

Obecně doporučuju si vzít to, v čem vám je pohodlně. Dále pak nejlépe bez nápisů, nebo výrazných printů. A jelikož vím, že všichni milujeme černou, snažím se mé klienty motivovat k veselým barvám. Když má aspoň jeden z páru barevné oblečení, jsem ráda! Sama v létě nosím hlavně šaty, takže dámám doporučuji šaty a pánům košile, pokud máte i nějakou ležérní. Nic ale není špatně, klidně se oblečte jako do divadla, jako na koncert, nebo jako když jdete ven s kamošama.

Pro inspiraci se podívejte na moje portfolio, co nosí moji klienti a jejich děti. Pokud má vaše dítko až moc  rádo neonové triko, nebojte se barva se dá vždy stáhnout.